AMERİKA YATAK ENDÜSTRİSİNDE SON DURUM | Ibia Expo

ETKİNLİKLER

AMERİKA YATAK ENDÜSTRİSİNDE SON DURUM

06 Ekim 20221 okuma

ISPA (Uluslararası Uyku Ürünleri Derneği) Başkanı Ryan Trainer, Amerika uyku sektörü ve yatak piyasası hakkında konuk olduğu IBIAEXPO seminerinde “Türk üreticileri için Amerika piyasası çok önemli. Amerika yatak sektörü son 12 ayda küçüldü. İnsanlar yataklarının değişimini erteleyebiliyor” dedi.

Pandemiyle birlikte küçülmeye başlayan Amerikan ekonomisinin yeni gelen krizi nasıl atlatacağını konusunda emin olmadığını belirten Trainer  “Sektörel küçülmeler yaşansa da bu süreç bir şekilde bitecek ve bittiğinde bu ihracat kanadını eksik bırakmamanız gerekiyor. Türk yatak üreticilerinin Amerika piyasasında dikkat etmesi gereken bazı önemli hususlar var. Ev kazalarımızın çoğunluğu yatakta içilen sigaralar olduğunu biliyoruz. Bu nedenle yangına dayanıklı malzemeler kullanmanız gerekiyor. Ayrıca yatağınızı sizden başka kimseyle paylaşmamanız için mikrop barındırmayan nano teknolojik kumaşlar son derece popüler. Geri dönüşüme uygun malzemeler ve eyaletlerin kendi kimyasal yasalarına uymanız gerekli” dedi.

Kullanıcı alışkanlıklarında genç jenerasyonun daha hızlı tükettiğini belirten Trainer tüketimin orta yaş ve üstünde daha yavaş ilerlediğini söyledi.

Ryan Trainer IBIAEXPO 2022 Fuarı söyleşileri kapsamında 8 Ekim’de İFM 5. Hall seminer salonunda.


 

 


İlgili Haberler
18 Ağustos 20221 okuma

IBIA Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Osman Güler, Bloomberg HT Kanalı İş Dünyası Programı’nın canlı yayın konuğu.

IBIA Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Osman Güler BloombergHT İş Dünyası programında; Küresel belirsizliklerin arttığı dönemde yatak yan sanayi sektörünün finansman erişimini değerlendirdi.

23 Ağustos 20210 dk okuma

Avrupa ve Orta Doğu'dan profesyonel alıcılar